«

»

10 RAD JAK WYKORZYSTAĆ CZERWCOWĄ PEŁNIĘ

LETNIA_PROMOCJA_STRONA

Czerwcowa pełnia księżyca wypada w 2017 roku 9 czerwca 0 15:11. W tym czasie również przyjdzie do nas astronomiczne lato, a Słońce wejdzie w znak Raka. Pełnia czerwcowa zwana jest powszechnie pod nazwą Truskawkowego Księżyca. Czerwiec to także czas rozkwitu kwiatów na łąkach, a także róż w ogrodach, stąd nazwy „Mead Moon” –Księżyc Łąk, „Flower Moon”- Księżyc Kwiatów, „Rose Moon”- Różany Księżyc, „Planting Moon” – Pełnia Upraw. Temperatura w tym czasie wzrasta stąd nazwa „Hot Moon”- Gorąca Pełnia. Wszystko wkoło kwitnie, zwierzęta dobrały się w pary, niektóre wydają już na świat potomstwo, pszczoły intensywnie zapylają kwiaty tworząc z nektaru miód stąd też nazwa „Honey Moon”- Księżyc Kochanków lub Miodowy Księżyc.
Czerwcowa pełnia jest szczególna. Wszystko wkoło kwitnie, dni są coraz dłuższe, Strzelec patronujący tej pełni nie pozwoli nam usiedzieć w miejscu. Na pewno będziemy czuli się pobudzeni. Możemy odczuwać ten stan już dwa dni przed pełnią i dwa po. Jak najlepiej wykorzystać tę energię?

1. PODRÓŻUJ
Strzelec zachęca do podroży. To będzie dobry czas na krótki wypad za miasto, randkę na łonie natury, a nawet na zaczęcie długiej trasy. Decyzje o wyjściu z domu mogą być w tym czasie jak najbardziej spontaniczne i o to chodzi! Podczas tej pełni koniecznie musimy wyjść z domu, chociażby do parku lub nad pobliska rzeczkę. W najgorszym wypadku warto zmienić drogę do pracy, a zakupy zrobić w nieodwiedzanym nigdy dotąd sklepie.

2. ZWERYFIKUJ SWOJE PLANY I MARZENIA
Przypomnij swoje postanowienia noworoczne lub plany wiosenne, sprawdź ile udało Ci się zrobić, czego nie udało się zrealizować. Przeanalizuj jeszcze raz swoje potrzeby i pragnienia i skup się tylko na tych celach, które dają Ci radość i satysfakcję. Bez żalu porzuć te, w których nic nie ruszyło do przodu, to znaczy, że jeszcze nie pora i czas na nie. Wakacyjne miesiące to najlepszy moment na rozpoczęcie zdrowego stylu życia, rzucenie palenia, zmiany przestrzeni wokół siebie np. remont, podróże w nieznane.

3. ROZWIJAJ SIĘ
Warto zacząć konkretne działania, np. zapisać się na kurs języka obcego, wakacyjny obóz karate czy warsztaty lepienia garnków z gliny. Korzystnie będzie też podczas pełni zadbać o swój rozwój duchowy, wyciszyć się pomedytować, odwiedzić miejsca, które nas inspirują, w których dobrze się czujemy, gdzie odzyskujemy spokój ducha i wewnętrzną harmonię.

4. ZADBAJ O ZDROWIE
Pełnia czerwcowa sprzyja zwłaszcza zadbaniu o dolny układ pokarmowy. Warto zacząć dietę, ponieważ wraz z malejącym księżycem po pełni nam zacznie obywać kilogramów. Skuteczne będą kuracje oczyszczające i dieta oparta na produktach o wysokiej zawartości błonnika.
Poza tym jest to też dobra okazja do zadbania o dolny układ kostny i kończyny dolne Warto udać się na masaż lub wziąć po prostu gorąca kąpiel z pachnącymi olejkami polecaną zwłaszcza dla osób ze schorzeniami reumatycznymi.

5. UMÓW SIĘ NA RANDKĘ
Zarówno jeśli jesteś osobą samotną czy z długoletnim stażem w związku pamiętaj, że pełnia bardzo sprzyja miłości. Single powinni wybrać się w miejsca, gdzie mogą poznać nowych ludzi jak wszelkiego rodzaju festiwale, pikniki czy nawet do biblioteki lub na plażę. Będzie to znakomita okazja do poznania wyjątkowej osoby. Pary, a zwłaszcza te przeżywające kryzys lub narzekające na rutynę w związku powinny wyjechać lub chociaż wyjść na spacer i na spokojnie ze sobą porozmawiać. Pełnia ta nie na darmo nosi nazwę Księżyca Kochanków, przy odrobinie dobrej woli na pewno się pogodzicie 🙂

6. SPĘDŹ CZAS Z RODZINĄ
Nie otwieraj komputera, nie włączaj telewizora, odłóż komórkę, wyjdź na dwór ze swoją rodziną. Pogoda sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Nic tak nie zbliża do siebie ludzi jak wspólna przygoda na łonie natury lub chociażby mały spacer, prace w ogrodzie czy wycieczka do zoo. Jest to czas na tworzenie pięknych, niezapomnianych wspomnień i tworzenie silnych więzów rodzinnych.

7. ODPRAW RYTUAŁ ZE  ŚWIECAMI
Wieczorem kiedy pojawi się na niebie księżyc zapal i postaw w oknie świecę, jej kolor ściśle jest zależny od Twoich pragnień:
zielona- finanse,
czerwona-miłość
pomarańczowa, -praca
biała- kariera, awans
żółta- prawidłowe wysławianie się i elokwencja, prezencja
niebieska- podróżowanie,
fioletowa- harmonia wewnętrzna,
czarna- przeprowadzka, budowa domu.
Zapalając świecę wypowiedz zaklęcie:
„Gdy przyroda wkoło rozkwita proszę cię Księżycu daj mi (tu wypowiadamy swoje marzenie, intencje) bym w nadchodzący zdarzeniach losu stworzył/a swój dobrobyt.”
Pozwól by świeca wypaliła się do końca, aby Twoje intencje się ziściły.

RYTUALY_BANER_1

8. SPRAWDŹ CO PRZEPOWIADA KSIĘŻYC
Dawniej wierzono, że obserwacja Srebrnego Globu podczas pełni pozwala przewidzieć pogodę w najbliższych dniach. Znane polskie przysłowie mówi: Pełnia czerwcowa, burza gotowa. Natomiast gdy:
-Księżyc świeci jasnym blaskiem i jest dobrze widoczny: czeka nas piękna pogoda.
-Księżyc jest zamglony i otoczony białym kręgiem: czeka nas deszcz.
-Księżyc świeci czerwonym blaskiem : czeka nas klęska żywiołowa lub zaraza.

9. PRZYGOTUJ WODĘ KSIĘŻYCOWĄ
Podczas pełni warto także wystawić pojemnik z wodą na oknie tak, by odbijało się w nim światło Księżyca. Pojemnik musi być koniecznie szklany, najlepiej by był w kształcie kuli lub przynajmniej bez ostrych krawędzi. Woda będzie absorbować energię księżycowej pełni. Możemy ją potem wykorzystać chociażby do podlewania kwiatów, by lepiej rosły lub nawet do mycia by zyskać urodę i zdrowie.

10. ZAPAMIĘTAJ SWOJE SNY
Podczas pełni nasza podświadomość jest bardzo aktywna, Ujawnia się to zwłaszcza w snach, które właśnie w tym czasie maja bardzo duże znaczenie symboliczne, ujawniaj nasze skrywane emocje, pragnienia i lęki. Przypominam, że ZA DARMO interpretuję marzenia senne, zapraszam więc do kontaktu

Serdecznie zachęcam wszystkich do obchodzenia pełni księżyca, warto ten magiczny czas przeżyć świadomie i wykorzystać go na medytację i przeprowadzanie rytuałów.
Zapraszam także na mój profil na facebooku.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz