«

»

5 POMYSŁÓW NA PREZENT NA DZIEŃ DZIECKA

Dzień Dziecka

Świętowanie światowego Dnia Dziecka ma swój początek w dwudziestoleciu międzywojennym. Po konferencji w 1925 roku przyjęto, że organizacje międzynarodowe będą działać na rzecz dobra dzieci na całym świecie. Dzień 1 czerwca wyznaczono na obchody żeby przypominać o trosce jaką musimy otaczać nasze pociechy. Do Polski święto przywędrowało w 1952 roku, przyczyniła się do tego międzynarodowa organizacja The International Union for Childhood.

Ciekawostki
Mimo iż obecnie Dzień Dziecka jest obchodzony w ponad stu krajach to nie we wszystkich w tym samym dniu czyli 1 czerwca. W Brazylii święto dzieci przypada na 12 października a w Australii pierwsza sobota lipca jest dniem wyjątkowym dla pociech. Od samego początku Dzień Dziecka stał się okazją do spędzenia dodatkowego czasu z potomstwem, organizowane są liczne koncerty, wystawy, akcje promocyjne. Wszystko po to, by zwrócić uwagę na bezpieczeństwo i prawa dzieci na całym świecie. To także doskonała okazja na wręczenie prezentów, tutaj pomysłów jet wiele, ale najważniejsze jest okazywanie dziecku zainteresowania i uczucia.

Pomysły na prezenty
Dzień Dziecka to święto obchodzone bez ograniczenia wiekowego, nawet nastolatki i dorośli też chcą poczuć radość, zainteresowanie rodziców. Warto dobrze się zastanowić jakim prezentem obdarujemy naszą pociechę, sami jako rodzice powinniśmy wiedzieć co będzie najbliższe zainteresowaniom dziecka. W zależności od płci starajmy się by podarek był praktyczny i przydatny. Nie zawsze musi to być przedmiot, równie dobrze będzie odebrany przez dziecko np. bilet do teatru, na mecz czy do kina, ważne aby spędzić razem czas.

Jakie zainteresowania taki prezent?
Moda- jeśli dziecko znacząco interesuje się trendami w modzie, lubi markowe ciuchy i wszelkie błyskotki dobrym pomysłem będzie zakup ubrań lub kupon za który samodzielnie może sobie coś dobrać, to oczywiście dla starszych dzieci. Dobrym pomysłem będzie też zestaw kosmetyków, ale tutaj również istotny jest wiek.

Książka- jeśli dziecko lubi czytać, oglądać kolorowe ilustracje bajek to wybór staje się oczywisty- zakup książki będzie idealny. W zależności od wieku trzeba jednak dostosować lekturę, dla małych dzieci istotne są obrazy, a dla starszych i nastolatków inne treści, może to być książka fantasy lub ilustrowany album a nawet wydania popularnonaukowe jeśli pociecha lubi się uczyć. W dobie rozwijającej się techniki świetnym pomysłem będzie tez czytnik e-booków i zestaw książek w elektronicznej formie.

Gadżety- powodem do dumy dla rodziców jest gdy dziecko ma dużo zainteresowań ale dobrze jest ukierunkować na takie tory tą energię gdzie najlepiej dziecku idzie. Jeśli lubi obrazy i fotografie to dobrym pomysłem będzie zakup aparatu, jeśli lubi to co nowoczesne, popularne to być może nowy telefon będzie dobrym upominkiem. Jeśli dziecko lubi jakieś określone filmy, postacie filmowe to bardzo dobrym pomysłem będą gadżety filmowe, przedmioty wyposażenia pokoju.

Zabawki- klasycznym rozwiązaniem jest podarowanie zabawki, tutaj możliwości są nieograniczone od edukacyjnych gier aż po puzzle. W zależności od wieku i przeznaczenia możemy z łatwością dopasować podarek, dla wymagających nastolatków można kupić grę komputerową a dla małego chłopca model pojazdu zdalnie sterowanego. Z pewnością każdy znajdzie coś na swoja kieszeń aby obdarować dziecko.

Pieniądze- kolejnym prostym rozwiązaniem jest przekazanie pieniędzy jako prezent i możliwość dowolnego ich wydania przez pociechę. To raczej rozwiązanie dla starszych dzieci lub nastolatków. W takim wypadku liczy się gest ale dobrze by było wybrać się razem na ewentualne zakupy.

Symbol dziecka w ezoteryce

Dziecko w ezoteryce ma znaczenie symboliczne. Pojawia się na przykład w Kartach Cygańskich. Karta dziecko oznacza nowy początek, nowe rzeczy, niedojrzałość, naiwność, także dziecko na naszej drodze życia. Dziecko jest często także sygnałem od naszej podświadomości ujawnianym w trakcie snów. Dziecko w trakcie zabawy to bardzo dobry znak, płaczące dziecko oznacza kłopoty. Jeśli kobiecie śni się noworodek zapowiada on szczęście w najbliższym czasie. Gdy mężczyźnie śnią się narodziny dziecka oznacza to rozstanie.

INTERPRETACJA_SNU_BANER_1

Zapisz

Zapisz

Zapisz