«

»

5 PROSTYCH WRÓŻB ANDRZEJKOWYCH

Andrzejki  mają miejsce w nocy z 29 na 30 listopada. W tradycję Andrzejek nierozerwalnie już wpisane są wróżby miłosne. Tak dawniej jak i dziś każda kobieta, która pragnie miłości, a jest samotna wie, że w wyjątkową andrzejkową noc staje się możliwe odkrycie tajemnicy przyszłości sfery uczuć. Kiedy na drodze kobiety stanie przyszły partner? Kim będzie? – te i inne informacje zapisane są w liniach naszego losu, a to kolejno oznacza, iż możliwe staje się udzielenie na powyższe pytania konkretnej odpowiedzi.
Zapraszam Cię na wyjątkową Andrzejkową sesję indywidualnych wróżb.

1. LANIE WOSKU PRZEZ DZIURKĘ OD KLUCZA

Wieczór Andrzejkowy kojarzy się przed wszystkim z laniem wosku. Wosk ze świecy jest symbolem ciepła, klucz strzeże tajemnic przyszłości. Lanie wosku przez dziurkę oznacza chęć poznania zagadek losu. Roztopiony wosk lejemy na wodę, która od zawsze w ezoteryce symbolizuje, podobnie jak zwierciadło, płaszczyznę, na której można odczytać przyszłość. Nie bez znaczenia jest też to, że przy interpretacji wróżby posługujemy się nie samym kształtem wylanego wosku, ale jego cieniem.

BANER_WOSK_72505

2. ZWIERCIADŁO PRAWDY

Tradycja wróżb andrzejkowych jest bardzo długa, dawniej na wsiach była chętnie kultywowana przez niezamężne panny. Pragnęły one dowiedzieć się kim będzie ich ukochany, w tym celu nachylały się tyłem nad studnią z lustrem w dłoni. W lustrze miała odbijać się tafla wody ze studni, a w niej twarz przyszłego małżonka. Dzisiaj można równie dobrze przeprowadzić tę wróżbę w domu. Należy zakupić nowe lustro (tafla wody w studni była zawsze czysta, lustro musi być nowe, by nie miało w sobie obcych energii), postawić przed nim czerwoną święcę (symbol głębokiej miłości), poprosić Świętego Andrzeja o to, by ukazał w nim twarz przyszłego wybranka. Trzeba wpatrywać się w samotności w zwierciadło tak długo, aż pojawi się w nim twarz mężczyzny.

BANER_MILOSC_72505

3. GAŁĄZKA WIŚNI

By dowiedzieć się czy w nadchodzącym roku spotkamy miłość należy w Andrzejki urwać gałązkę z drzewa wiśni i wsadzić ją do wazonu umieszczonego w kuchni. Kuchnia jest sercem domu, symbolem ogniska domowego. Jeżeli do Bożego Narodzenia gałązka puści listki, oznacza to, że niedługo dojdzie do spotkania z przyszłym mężem. Natomiast jeżeli gałązka się nie rozwinie musimy uzbroić się w cierpliwość i przygotować na dłuższe czekanie na miłość życia.

BANER_ANDRZEJKI_72505

4. WRÓŻBA Z KOLORAMI

Kolory są bardzo ważne w naszym życiu, odzwierciadlają nasze uczucia, mówią o stanie naszej aury. W wieczór andrzejkowy można wykorzystać ich moc do poznania przyszłości. Wystarczy przygotować kolorowe kartoniki i włożyć je do szklanego naczynia- najlepiej w kształcie kuli. Kartonik losujemy z zamkniętymi oczami. Poszczególne kolory oznaczają:

Kolor biały– szczęście
Kolor czarny– pech
Kolor czerwony– jesteś lubianą osobą
Kolor fioletowy– czeka Cię kłótnia z bliska osobą
Kolor niebieski– powodzenie
Kolor szary– smutek
Kolor zielony– spełnią się Twoje marzenia
Kolor żółty– uważaj – zazdroszczą ci sukcesów

BANER_BARWA_72505

5. PROROCZE SNY

W wigilię Świętego Andrzeja sny mają szczególną proroczą moc. Aby zwiększyć szansę na to, by we śnie pojawiła się przeznaczona nam druga połówka według tradycji należy przed snem siedem razy zmówić pacierz, następnie trzy raz wypowiedzieć dane słowa:
„Święty Andrzeju mój dobrodzieju
Kto ma moim być niech mi poda pić.”
Osoba, która poda nam pić we śnie będzie osobą z którą spędzimy resztę swojego życia.

INTERPRETACJA_SNU_BANER_1