«

»

6 WRÓŻB ANDRZEJKOWYCH NA FINANSE

BANER_WOSK_72505

Andrzejki pochodzą ze Szkocji, której Św. Andrzej jest patronem. Dawniej obchodzono ten dzień bardzo hucznie. Biesiady obfite w trunki i jadło były formą czczenia patrona. Na przestrzeni wieków przyjęła się bardziej komercyjna forma zabawy w Andrzejki. Nie dotyczy to już tylko wróżenia dla panien i kawalerów. Można w ta magiczną noc sprawdzić co nam niesie los w różnych dziedzinach życia.

Współcześnie organizujemy spotkania towarzyskie na których staramy się sprawdzić co nam niesie los, służą temu różne zabawy, lub tradycyjne sposoby lania wosku. Oczywiście wyniku takiej zabawy nie sposób przewidzieć i to właśnie jest zdanie się na szczęście lub jak mówią co jest komu pisane.

Przedstawiam Wam Kochani 6 wróżb na finanse:

1.Wróżba z łupiny orzecha: potrzebne są dwie połowy orzecha, do jednej wkładamy karteczkę lub skrawek papieru z literą, która będzie symbolizowała nasz cel, marzenie związane ze sferą pracy, finansów a do drugiej połowy orzecha wkładamy małą monetę. Obie połowy wrzucamy do miski z wodą, jeśli się zetkną to znak, że uda się spełnić w kolejnym roku marzenia, jeśli nie to znak, że jeszcze musimy poczekać.

2Wróżba pantoflowa: tutaj jedynym warunkiem powodzenia jest wykorzystanie oficjalnych butów w stylu pantofli, koniecznie z prawej nogi. Do środka wkładamy banknot. Zaczynamy od krawędzi ściany i kierujemy się w stronę drzwi. Ten, którego but pierwszy przekroczy próg dostanie podwyżkę lub awans w przyszłym roku.

3.Wróżba z rzucaniem butem: tutaj najlepiej zrobić to przed domem, potrzebny jest but wyjściowy czyli pantofel, but sportowy i but damski. Każdy ma trzy rzuty, jeśli najdalej upadnie pantofel to znak, że powiedzie się w pracy. Jeśli najdalej upadnie but damski to możliwy nowy związek, jeśli najdalej upadnie but sportowy to dopisze nam zdrowie i kondycja.

4. Wróżba z karteczkami: do naczynia wrzucamy wcześniej przygotowane karteczki, na których wypisujemy różne zawody, sytuacje związane z pracą np. awans, podwyżka, zwolnienie. Składamy je tak aby nie było widać co jest na nich zapisane. Potem każdy losuje dla siebie jedną karteczkę.

5. Wróżba z owocami: osoba z zawiązanymi oczami losuje jeden z trzech owoców, jabłko, cytrynę lub banana. Jabłko to sytuacja bez zmian, stabilnie i bezpiecznie w kwestiach finansów. Banan to możliwość szybkiego awansu, wyjazdu lub podwyżki. Cytryna to kłopoty i kwaśny smak porażki.

6. Wróżba z kopertami i monetami: potrzebne będą koperty i monety o różnym nominale. Do każdej koperty wkładamy jedną bądź kilka monet o różnych nominałach. Jedna koperta powinna mieć serce, jedna banknot i jedna guzik. Koperty powinny być zalepione, każdy losuje z pudełka. Koperta z guzikiem to kłopoty finansowe, koperta z banknotem to sukces, wygrana, awans. Koperta z monetami w zależności od nominału (im większy tym lepsza sytuacja finansowa) wskazuje na stabilna sytuację lub drobne niedostatki.

Zapraszam także na andrzejkowe wróżby miłosne (KLIK)

baner_4_ciesz_sie_zyciem