«

»

6 ZMYSŁ W POSZUKIWANIU IDEALNEGO PARTNERA

Jak kobieta może rozpoznać przyszłą miłość po twarzy?

Każdy zwraca uwagę na coś innego u potencjalnego partnera, partnerki. Naukowo udowodniono, że faceci są wzrokowcami ale panie też się przyglądają szczególnie twarzy przyszłemu wybrankowi.

Kiedy już znajdziemy kogoś kim jesteśmy zainteresowane oczywiste jest, że chcemy o takiej osobie wiedzieć jak najwięcej. Wszystkie informacje dają pewność i możliwości lepszego zgrania jeśli planujemy być parą. Jest metoda, która daje możliwości odczytania z twarzy człowieka kim tak naprawdę jest. Warunki w jakich żyje mężczyzna, dorasta oraz jego psychika wpływają na wyraz twarzy a tym zajmuje się morfopsychologia.

Co powie Ci jego twarz?

Rysy twarzy zmieniają się z wiekiem, od dzieciństwa poprzez wiek średni aż do starości czas wpływa na mimikę i wygląd. Według naukowców jeśli w tłumie dostrzegamy kogoś godnego uwagi to musi to być ktoś kogo nam przypomina w myśl zasady lubimy to co znamy. Z pewnością wzięcie mają twarze symetryczne, osoby wysokie o dobrej budowie ciała. Podświadomie uważamy iż wzrost jest czynnikiem, przez który podporządkowujemy sobie inne osoby.

Co mówią usta?

Szerokie i wydatne usta to oznaka zmysłowości. Nie jest to jednak regułą, zdarza się że mężczyzna ma wydatne wargi a nie ma zbyt dużego zainteresowania seksem. Jeśli mężczyzna ma cienkie wargi to despota lub tyran, osoba fałszywa. W dodatku gdy ma zaciśnięte wargi to oznaka, że jest skąpy. Tak jak w przypadku pierwszym są wyjątki od reguły bo decyduje genetyka, ktoś może odziedziczyć wąskie usta a będzie namiętny. Nie równe usta lub opuszczone kąciki odczytujemy jak sygnał, że mamy do czynienia z osobą wyjątkowo upartą, sceptyczną i niezdecydowaną. Są jednak bardzo inteligentni więc jeśli szukamy kogoś z kim można godzinami debatować o byle czym to z pewnością będzie dobry wybór.

Co mówią oczy?

Mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy i nie bez powodu bo mogą pojawiać się sytuacje kiedy ktoś się czule uśmiecha ale w oczach widać nieszczerość. Dlatego warto patrzeć partnerowi w oczy bo powiedzą prawdę. Barwa również ma znaczenie, wydaje nam się że niebieskie oczy świadczą o miłym usposobieniu, otwartości i czułości ale to się nie sprawdza bo nawet najwięksi dyktatorzy mieli niebieskie oczy. Zatem kolor oczu może wprowadzać w błąd tym bardziej, że obecnie można go zmieniać zakładając barwione szkła kontaktowe. Z kształtu oczu można jednak wiele wyczytać, jeśli są głęboko osadzone to znak, że mężczyzna jest zamknięty w sobie, introwertyk. Natomiast jeśli oczy są szeroko rozstawione i duże znak, że osoba z jaką się zetkniemy to ekstrawertyk. Jeśli zauważymy szeroko otwarte oczy to możemy być pewne, że mężczyzna jest ufny wręcz naiwny. Jest jeszcze jedna ważna dla kobiety informacja odnośnie oczu potencjalnego partnera, jeśli kłamie patrzy w lewo, jeśli stara się sobie coś przypomnieć patrzy w prawo.

Co mówi nos?

Nos także zdradza z kim mamy do czynienia, zmarszczka u nasady świadczy o tym iż mężczyzna jest znawcą, ma szeroką wiedzę, często rozmyśla. Jeśli skrzydełka ruszają się czasami przy mówieniu zdradza to iż mężczyzna jest zmysłowy, a rozdymanie nozdrzy odbywa się zupełnie nieświadomie. Spłaszczony nos to bokser lub chuligan, prosty nos to umiejętność osiągania kompromisu, zadarty nos to dusza towarzystwa. Orli nos to osoba zarozumiała, która troszczy się tylko o siebie. Z wiekiem także nos zmienia się przez co trudniej odczytać z kim mamy przyjemność, z upływem lat nos jest suchszy, cieńszy. Z pewnością taką osobę charakteryzuje duża rezerwa w okazywaniu uczuć.

Co mówi kolor włosów?
Kolor włosów też ma też znaczenie, przyjęło się w potocznym rozumieniu że rude włosy to osoba wredna ale i namiętna. Czarne włosy to osoba tajemnicza i romantyczna. Włosy nie dają jednoznacznego sygnału na temat ich właściciela, jednak inaczej ma się sprawa gdy są farbowane. Jeśli mężczyzna w zaawansowanym wieku farbuje np., na czarno to chce uciec starości. Podobnie jak kobiety mężczyźni mogą zmieniać uczesanie i dopasowywać fryzurę do wieku.

Co z wyglądem czoła?

Potocznie uważa się, że ktoś z niskim czołem to osoba mało elokwentna i prymitywna a osoba z wysokim czołem inteligentna i zarozumiała. Nie ma to potwierdzenia w rzeczywistości, każdy może być przecież geniuszem czy idealnym kochankiem. Z czoła raczej nie wyczytamy z kim mamy do czynienia ale już ze zmarszczek owszem. Jeśli mężczyzna ma na czole ma bruzdy to często marszczy czoło i zazwyczaj ma słaby wzrok. Niektórzy mają zmarszczkę u nasady nosa bo ściągają brwi, to z pewnością osobniki niecierpliwe a nawet złośliwe.

Co można wyczytać z podbródka?

Wysunięty i kanciasty to oznaka siły, dominacji. Wpływa to na mimikę twarzy, często politycy wysuwają dolną szczękę aby wyglądać na silnych przywódców i przekonywujących. Zbyt wysunięta dolna szczęka i broda to zwyczajnie wada zgryzu co może się przekładać na niewyraźne mówienie. Zatem taki męski widok może mieć dwie strony medalu. Przeciwieństwo takiego wyglądu to broda cofnięta, z reguły osoby takie są zakompleksione a otoczenia odbiera je jako słabe. Inny widok np. podwójny lub potrójny podbródek sugeruje nam, ze mężczyzna taki jest łakomy i myśli tylko o przyjemnościach życia.

Co zdradzą powieki?

Wygląd powiek może sugerować sposób bycia mężczyzny, grube powieki to zrównoważony osobnik lecz ociężały. Cienkie powieki to facet godny polecenia bo prawdomówny jednak czasami szczerość nie jest wskazana. Jeśli zaś powieki u mężczyzny są opuchnięte lub czerwone to znak, że jest alkoholikiem lub po prostu cechuje się wyjątkową kłótliwością.