AFIRMACJE

Afirmacje to konstruktywne zdania, przepełnione pozytywnym myśleniem. Celowo wprowadzamy do naszego umysłu taką treść, która pozwala nam wyprzeć z niego negatywne myśli i przyzwyczajenia myślowe.

 Twoje myśli tworzą Twoją rzeczywistość.

Nasze myśli mają niezwykłą moc i potrafią zmieniać rzeczywistość, jednak mimo iż pozytywnymi myślami możemy przyciągnąć do siebie szczęście, większość z nas skupia się na tym, co złe. A skoro nasze myśli kreują otaczający nas świat, to jeśli ciągle powtarzasz sobie, że „nic Ci się nie uda”, to faktycznie na każdym kroku ponosisz klęskę. Nie dzieje się tak przez brak umiejętności, lecz przez wykreowanie takiej sytuacji przez ciągłe jej powtarzanie. Jednak skoro możemy „wykrakać” sobie porażki i niepowodzenia, to staje się jasne, że można też „wykrakać” sobie przyjemności i zwycięstwa. W tym celu warto regularnie afirmować. Afirmacje bowiem są nieodzownym elementem prawa przyciągania, dzięki któremu możemy przyciągnąć do siebie wszystko to, czego pragniemy. Są to krótkie zdania przepełnione pozytywnym myśleniem. Ukierunkowują i wzmacniają siłę naszych myśli w celu przeprogramowania ich i dokonania zmian.

Regularne afirmowanie naprawdę pomaga zmienić życie na lepsze – spróbuj!

WWW

Jak afirmować?

Ułożyć dobrą afirmację nie jest wbrew pozorom łatwo, należy przy tym kierować się kilkoma niezwykle ważnymi zasadami.

 1.Obudź w sobie chęć zmian.

Aby coś dostać najpierw trzeba tego pragnąć. Musisz więc podjąć decyzje czego naprawdę pragniesz w swoim życiu: odrzuć negatywy, a zamiast tego skup się na pozytywnym celu, który chcesz osiągnąć. Często bowiem narzekamy, ale tak naprawdę nie chcemy zmian, lubimy bowiem, gdy ktoś się nad nami lituje. Zacznij więc od pragnienia zmian w swoim życiu.

 2. Pokochaj siebie.

Nie osiągniesz tego, czego pragniesz, jeśli nie zaakceptujesz siebie. Musisz odrzucić obwinianie się i krytykowanie swojej osoby. Jeśli stworzysz w swojej głowie obraz siebie, jako kogoś, kto nie zasługuje na szczęście i popełnia same błędy nigdy nie osiągniesz sukcesu.

 3. Bez słowa „nie”.

Jeśli naprawdę i szczerze chcesz zmienić coś w swoim życiu, nie próbuj zmienić tego przez negowanie, jest to bowiem stratą czasu. Im bardziej skupiasz się na tym, czego nie chcesz, tym więcej niechcianych rzeczy zauważasz, ponieważ myślisz o tym cały czas. Kiedy mówisz: „Nie chcę być nieudacznikiem”, to jaki obraz siebie otrzymujesz?

AFIRMACJE_MARZENIE-1024x525

AFIRMACJA1_BANERAFIRMACJA1_BANER

 4.Czas teraźniejszy, nie przyszły.

Jeśli powiesz sobie, że kiedyś będziesz szczęśliwy/bogaty/szczupły, to Twój umysł odczyta to dosłownie – pożądany efekt znajdzie się w nieokreślonej przyszłości i nigdy nie zostanie osiągnięty. Chyba nie chcesz spełnić swoich marzeń za kilkadziesiąt lat, lecz chcesz zmian teraz? Powtarzaj więc „Jestem szczęśliwy” nawet, jeśli na razie tego nie czujesz. Umysł po pewnym czasie zaakceptuje to przekonanie.

 5. Uzbrój się w cierpliwość.

Bądź wytrwały i cierpliwy. Jeśli od dwudziestu czy trzydziestu lat powtarzasz sobie, że jesteś do niczego a życie rzuca Ci kłody pod nogi, nie licz na to, że zmiany w Twoim życiu przyjdą natychmiast. Ale przyjdą!

Afirmacje możesz mówić na głos lub powtarzać w myślach, nagrywać, zapisywać na kartkach i przyczepiać je do lustra lub lodówki. Wszystko zależy od Ciebie. Stosuj taką metodę, która najbardziej do Ciebie przemawia i jest najskuteczniejsza. Najważniejsza jest bowiem nie metoda, lecz systematyczność i skupienie. Oznacza to, że nie wystarczy afirmować raz dziennie, np. po przebudzeniu, musisz robić to jak najczęściej i przez cały dzień starać się utrzymać nastrój w duchu Twojej afirmacji. Nie pozwól aby choć przez chwilę wróciły do Ciebie złe myśli i schematy.

Do afirmacji musisz podchodzić szczerze i z oddaniem. Na pewno nie możesz tego robić z poczucia obowiązku, zmian musisz chcieć. Nie próbuj oszukiwać, powtarzając w pośpiechu i byle jak ułożone afirmacje, gdyż takim sposobem nie zdziałasz. Tylko od zaangażowania, determinacji i koncentracji zależeć będzie jak szybko i czy w ogóle odmienisz swoje życie. Zmiany najpierw zaczniesz odczuwać w sobie. Twój umysł zareaguje spokojem i poczuciem spełnienia, jakby to, co afirmujesz już miało miejsce. I wtedy nastąpi manifestacja fizyczna zmian.

AFIRMACJE_LOVE

7 Komentarzy

Skip to comment form

 1. Kasia

  Bardzo ciekawa strona 🙂

 2. Marzena

  Ostatnio powtarzam sobie dosc czesrto pewna afirmacje i dochodze do wniosku, ze to naprawde zaczyna dzialac. Nie wiem czy swiadomie czy podswiadomie, ale czuje zmiany na lepsze

 3. Jan

  Dzień dobry, chcę podziękować za afirmację na finanse, gdyż dzięki niej w moim życiu zadział się pewien przełom. Od dawna szukałem sposobu na zwiększenie budżetu domowego i udało się. Jestem wdzięczny, że mogę zmienić swoje życie. Polecam ją wszystkim z podobnymi problemami.

 4. Jadwiga

  Ostatnio miałam wiele kłopotów już myślałam, że to się nigdy nie skończy. Kiedy trafiłam tutaj i dowiedziałam się jak przeprowadzić afirmację zaczęłam inaczej na wszystko spoglądać. teraz powtarzam sobie jak mantrę, że dam rade, że to wszystko to drobiazgi. Puki co od tygodnia jeden po drugim pozbywam się swoich problemów i wychodzę na prostą. Dziękuję za rady.

 5. Magda29

  Miałam ostatnio trudny czas w życiu, rozwód i zmiana miejsca zamieszkania. Musiałam się uporać z wieloma rzeczami, przestałam wierzyć że spotka mnie jeszcze coś szczęśliwego. Byłam ciekawa co jeszcze los mi zgotuje. Od znajomej ciągle słyszałam nie myśl źle bo ściągniesz na siebie pecha. Trafiłam na artykuł o afirmacji i pomyślałam sobie to nie może się udać. Spróbowałam przez tydzień motywować się i teraz wiem, że to była dobra decyzja. Co jakiś czas robię afirmację i motywuje się do działania. Już widać efekty, znalazłam nowego partnera i aklimatyzuje się w nowym mieście. Dziękuje za rady i polecam tą stronę innym.

 6. Kasia

  Jestem wdzięczna za uzyskaną afirmację na miłość i powodzenie… Dzięki niej moje życie odmieniło się o 180 stopni.. Jej słowa utkwią mi w pamięci na całe życie.. Dzięki niej i radzie wróżki moje życie nabrało barw… Mam nadzieję, że teraz będzie coraz lepiej… chce w to wierzyć

 7. Kazimierz, Gdynia

  Pani Szarloto, dziękuje za afirmację na finanse! Niesamowite jest to, ze to z pozoru proste zdanie, takie niepozorne, ma taką moc. Bardzo dziękuję i pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>