«

»

JAK WZMOCNIĆ AURĘ JESIENIĄ?

baner_4_ciesz_sie_zyciem

Gdy lato się kończy znikają wszystkie barwy i zapachy natury, nie oznacza to jednak, że życie wokół zamiera. Człowiek jest nieodłączną częścią otaczającego nas świata, więc może się dostosować do cyklów przyrody i wzmacniać sferę zdrowia i psychiki, gdy tego potrzebuje. Trzeba się pogodzić, że zmiany pór roku to odwieczna prawidłowość. Gdy kończy się lato, to po intensywnym okresie wzrostu w przyrodzie zaczyna się czas odpoczynku, zwolnienia. Jego kulminacją jest nadejście zimy. Dni stają się coraz krótsze, natomiast obowiązki lub praca nie pozwalają na zwolnienie tępa, trzeba więc przyjąć nieco odmienną strategię. Nie musimy się forsować, konieczne staje się odnalezienie chociaż chwili wolnego czasu. Kiedy nie możemy się w naturalny sposób nasycić słońcem i ciepłem jak w lecie, stosujmy odpowiednie sposoby, by naładować się pozytywną energią na jesieni. Dobra aura pochodzi od natury i wpływa na naszą równowagę fizyczną, duchową, trzeba więc to wykorzystać.

Jesienne dolegliwości to przede wszystkim kłopoty z górnymi drogami oddechowymi, a w skrajnych przypadkach nawet z płucami. Skóra jest również narażona na niekorzystne warunki atmosferyczne, marzniemy i mokniemy. Ciężkie posiłki na które mamy ochotę mogą powodować kłopoty trawienne i dolegliwości jelitowe. Pogarsza się także nasz nastrój psychiczny.
Domowym sposobem na wzmocnienie aury jest prysznic, bieżąca woda ma właściwości oczyszczające. Nie potrzebujesz kosmetyków, chodzi tylko o to, aby sama woda obmyła Twoje ciało i jednocześnie odnowiła aurę. Dla miłośników długiego pluskania się w wodzie dobre będą długie wieczorne kąpiele relaksacyjne
Również aromaterapia to dobre rozwiązanie. Aby chronić naszą aurę trzeba też sięgać po naturalne aromaty w postaci kadzideł. Ochronę przed wampirami energetycznymi daje mięta i biała szałwia. Wystarczy, że podczas rozprowadzania zapachu dym palonych ziół delikatnie będzie muskał nasze ciało od stóp po głowę. Natura podsuwa nam wiele rzeczy, które pomagają wzmocnić, ochronić lub oczyścić naszą aurę. Zwykłe kasztany mogą posłużyć za strażnika naszego dobrego samopoczucia, a kryształ górski napełni nas pozytywną energią. Gdy potrzymasz go przez kilka minut poczujesz jego moc. Należy go po każdym użyciu obmyć bieżącą wodą.
Ważne jest dostosowanie cyklu dobowego do cyklu Słońca. Dobrze jest wcześnie wstawać aby zaznać jak najdłużej dnia i wcześnie się kłaść spać. Tuż przed snem należy porządnie wywietrzyć pomieszczenie.
Warto w tym okresie działać profilaktycznie czyli ciepło się ubierać. Dobra aura pochodzi z natury i dlatego aby nie była zakłócona potrzebujesz ubrań z naturalnych materiałów czyli lnu, bawełny, wełny. Są one dodatkowo ekologiczne i doskonale trzymają ciepło. W sam raz na jesienne chłodne wieczory.
Ruch to zdrowie i to w każdej porze roku. W lecie aktywność może być intensywna, trzeba korzystać ze słońca. Bieganie, pływanie, jazda na rowerze to doskonałe sporty na wakacje. Natomiast na jesieni taniec oraz lekkie ćwiczenia fizyczne poprawią Ci nastrój, pozbędziesz się nagromadzonej złej energii, Twoja aura będzie w równowadze. W tym celu możesz też odwiedzać miejsca mocy- możesz wejść na szczyt góry w okolicy Twojego zamieszkania, wybrać się na spacer, a po drodze dotknąć drzewa, trawy, liści. Drzewa iglaste mają szczególną moc jesienią, gdyż przeciwstawiają się zimie. Kiedy staniesz na chwile wśród przyrody odetchnij kilka razy głęboko i przejmij energię.
Kluczowym elementem oprócz fizycznego nastawienia jest tez zadbanie o naszą psychikę. Pozytywne nastawienie do ludzi, pogoda ducha, poczucie humoru to wszystko sprawi, że przetrwamy zimne wieczory. Mówi się też, że miłość poznana na jesieni jest bardziej cielesna niż w pozostałych porach roku. Więc dobra wiadomość dla singli jest taka, iż ewentualny partner czy partnerka będzie bardzo zmysłowa.

Zapraszam także do polubienia mojego konta na facebooku.

BANER_BARWA_72505

Zapisz