«

»

KOLORY I ZNACZENIE ŚWIEC

PYTANIE_DO_WROZKI_SZARLOTA

Czy zdarzało Ci się kiedyś zastanawiać, jak uniwersalne jest zastosowanie świec? Z powodzeniem wykorzystuje się je w magii jak i w rytuałach. Na co dzień palimy je po prostu, aby uprzyjemnić atmosferę panującą w domu. W tym małym przedmiocie drzemie jednak coś niezwykłego. Mawia się bowiem, że płonąca świeca jest symbolem ludzkiego życia a każdy jej kolor ma inne znaczenie.

Jeśli chcemy zapalić świecę w jakiejś intencji musimy pamiętać o tym, aby dopasować barwę świecy do naszego pragnienia. Z poniższej charakterystyki poszczególnych kolorów dowiesz się, jaką święcę zapalić, aby przyciągnąć do siebie szczęście, pieniądze, miłość lub po prostu oczyścić panującą w domu atmosferę.

Świece białe: biel kojarzona jest z czystością, niewinnością, czymś nieskazitelnym. Białe świece znajdują zastosowanie przede wszystkim w obrzędach religijnych, niemniej każdy z nas może czerpać korzyści ze świec o tym kolorze. Zapal w domu białą święcę jeśli czujesz, że panuje w nim zła, negatywna energia. Biel pozwoli oczyścić atmosferę i przywróci harmonię. Aby spotęgować działanie białych świec warto sięgnąć po białą świecę zapachową.

Świece różowe: warto palić świece o różowym kolorze jeśli pomiędzy domownikami często dochodzi do kłótni i nieporozumień. Róż pomaga wypracować kompromis i porozumienie. Świece o tym kolorze idealnie nadają się także do dekoracji stołu podczas romantycznej kolacji. Warto również postawić różową świecę w sypialni – wzmocni ona pożądanie pomiędzy kochankami oraz przyspieszy realizację marzenia o zajściu w ciążę.

Świece pomarańczowe: ten kolor jest szczególnie polecany dla osób ze skłonnością do czarnowidztwa czy wręcz takich, które często popadają w stany depresyjne. Pomarańcz podnosi na duchu, przywraca optymizm i wiarę w pozytywne rozwiązanie problemów. Pomarańczowa świeca z powodzeniem może także odciąć nas od złej finansowej passy przyciągając w jej miejsce powodzenie.

Świece żółte i czerwone: zapalenie świecy w kolorze żółtym pomoże nam poradzić sobie z nowymi wyzwaniami, doda pozytywnej energii i wiary we własne możliwości. Warto również zapalić świece o tej brawie w przeddzień ważnego egzaminu lub negocjacji. Świece czerwone są zarezerwowane dla sfery uczuć. Ta barwa pozwoli przywrócić żar wzajemnego pożądania w sypialni a palona przez osobę samotną przyciągnie miłość.

Świece zielone, fioletowe i brązowe: zapal świecę w zielonym kolorze, jeśli masz trudności w koncentracji. Zieleń wspomaga medytację, skupienie i wyciszenie. Świece w kolorze fioletowym warto palić, jeśli ktoś z domowników niedawno chorował. Ten kolor pomaga dojść do siebie i odzyskać pełnię sił. Świece brązowe natomiast wspomagają pamięć oraz koncentrację, warto je palić również w razie trudności ze znalezieniem pracy.

Świece niebieskie, granatowe i ciemnozielone: kolor niebieski pomaga przywrócić w domu harmonię i zgodę. Warto również wspomóc się kolorem niebieskim, jeśli któryś z domowników walczy z nałogiem. Jeśli natomiast marzą Ci się pozytywne zmiany w sferze finansów wybierz świece w kolorze granatowym oraz ciemnozielonym.

Świece srebrne i szare: świece o tym kolorze mają działanie ochronne przed negatywnymi urokami innych osób. Chronią także skutecznie przed wampirami energetycznymi. Kolor srebrny o raz szary można ze sobą łączyć i palić w tym samym czasie.

Ważna wskazówka: świecy palonej w pozytywnej intencji nie wolno zdmuchiwać. Płomień świecy zgaś poprzez energiczne machanie dłonią. Wówczas nie stracisz pozytywnej energii wytworzonej podczas jej palenia.

WWW