«

»

NEPTUN W OPOZYCJI

Zjawisko astronomiczne 05.09.2017 05:27

Na przełomie sierpnia i września stwarzają się doskonałe warunki do obserwacji Neptuna. Planeta zewnętrzna ustawia się w opozycji do słońca. Oznacza to, że planeta ustawia się po przeciwnej stronie nieba. Słońce jest w tym przypadku po drugiej, to nazywamy w astronomii opozycją. Obserwacja jest najłatwiejsza ze względu na to, że planeta jest najwyżej na horyzoncie. Odległość od ziemi jest wówczas najmniejsza i Neptun świeci mocniej.

Mitologia

Neptun w mitologii jest bogiem mórz, oceanów, źródłem wstrząsów sejsmicznych. Starożytni grecy zwali go Posejdonem, jego atrybutem jest trójząb. Poruszał się konno lub serfował na delfinach, pianę morska nazywano grzywaczami od wyobrażenia rozpędzonych rumaków Neptuna.

Znaczenie Neptuna w Astrologii

W astrologii Neptun to symbol zawiłych wątków, niezrozumienia i niewyjaśnionych spraw. Obecność Neptuna w zodiaku konkretnej osoby oznacza też nieuchronność poświęcenia dla pewnej sprawy, słabość wobec czyjejś silnej woli i podatność na manipulację. Z drugiej strony ktoś o silnym charakterze może posunąć się do kłamstwa i zdrady. Neptun to zagrożenie dla osób, które cenią sobie używki bo mogą popaść w nałóg. Dla osoby przez której zodiak przechodzi Neptun sprawy mogą się komplikować a zła ocena sytuacji powodować problemy. Lepiej wtedy unikać wszelkich poważnych deklaracji i zasięgnąć opinii kogoś zaufanego. Sprawy związane z domostwem będą zawiłe, trzeba się liczyć z dezorientacją i brakiem racjonalnej oceny sytuacji.

Jak oddziałuje na nas Neptun w opozycji?

Neptun jest odległą planetą i dociera do niego stosunkowo mało światła, w czasie opozycji do słońca możemy odczuwać osłabienie, znużenie i brak chęci do działania. Należy uważać wówczas na to co robimy bo przez nieuwagę można zrobić sobie krzywdę. Szczególnie trzeba uważać na różnego rodzaju substancje lotne bo Neptun to bóg chmur a więc tego co ulotne. Inaczej ma się sprawa w przypadku osób uduchowionych i artystów w tej sytuacji neptun to dar z niebios. W czasie opozycji Neptun wyraźnie zwielokrotni kreatywność i zainspiruje nie jednego poetę czy malarza. Jedyny minus to fakt, że gdy jest jakieś natchnienie dla potencjalnego artysty to ma chęć odłożyć na później swoją twórczość. To efekt osłabiania przez Neptuna dlatego trzeba się przemóc aby wykończyć dzieło. Jeśli ktoś choruje w czasie opozycji Neptuna musi skrupulatnie przestrzegać zaleceń lekarza bo może dojść do pomyłki w dawkowaniu leków. Istnieje tez zagrożenie dla naszej psychiki, w tym czasie skłonność do depresji znacznie wzrasta. Wzrasta też empatia i może to ograniczać rozsądek w pewnych sytuacjach, dlatego lepiej skorzystać z rad kogoś bliskiego.

Jak ustrzec się kłopotów w czasie opozycji Neptuna?

Nasze zmysły i zdrowy rozsądek mogą być osłabione dlatego trzeba się wspierać bliskimi lub przełożyć ważne decyzje, spotkania na inny termin. W uczuciach lepiej nie drażnić ukochanej osoby i nie zanudzać złym nastrojem a z pewnością takie możecie mieć odczucia. Sytuacja nie potrwa długo więc na 2 dni lepiej ukryć swoje emocje. W czasie opozycji Neptuna należy tez unikać samodzielnego leczenia się i przygotowywania posiłków, to doskonały czas na wizytę w restauracji lub odwiedziny rodziny.