«

»

OCZYSZCZANIE BIAŁĄ SZAŁWIĄ

biala_szalwia

Salvia Apian Jeps czyli Biała Szałwia, roślina z rodziny jasnowatych o dużej zawartości olejków eterycznych. Ma szerokie zastosowanie w kosmetyce, medycynie i kuchni. Biała szałwia jest cały czas zielona a liście mają białe końcówki, które po lekkim dotknięciu wydzielają charakterystyczny aromat. W naturze roślina występuje w suchym klimacie pustynnym Ameryki, Kalifornia i Meksyku to rodzime siedlisko. Woń kwiatów Białej Szałwii przyciąga szczególnie pszczoły i motyle. W kulturze Indian roślina była wykorzystywana do różnych ceremonii i produkcji lekarstw.

Medycyna naturalna

Biała Szałwia ma właściwości bakteriobójcze i jest naturalnym antybiotykiem, szczególne znaczenie w medycynie naturalnej ma miód z nektaru kwiatów tej rośliny. Szerokie zastosowanie w ziołolecznictwie, reguluje układ pokarmowy, łagodzi podrażnienia układu oddechowego, łagodzi bóle menstruacyjne, wspomaga leczenie infekcji i stanów zapalnych.

Biała Szałwia katalizator w rytuałach

Właściwości oczyszczające tej rośliny cenili sobie szczególnie szamani z Indiańskich społeczności. Biała Szałwia suszona i palona jako kadzidło była uważana za święta roślinę, z jej pomocą aromatycznym dymem okadzano osoby, pomieszczenia i domy. Rytualne palenie Szałwii Białej pomagało się odprężyć, wypędzić chorobę lub ustabilizować aurę. Rytuały z użyciem Białej Szałwii mogą również ściągnąć szczęście i powodzenie. Rdzenni mieszkańcy Ameryki północnej nosili szałwię przy sobie w fioletowych woreczkach, wierzono że przynosi to mądrość.

Rytuał oczyszczania pomieszczeń

Przed wykonaniem rytuału należy się zastanowić jaki chcemy osiągnąć efekt, nie mogą to być egoistyczne przesłanki. To działanie, które ma wprowadzić korzystną aurę i pozbycie się negatywnych sytuacji, złych emocji. Gdy przygotujemy Białą Szałwię do palenia wykonujemy koliste ruchy w przeciwnym kierunku do wskazówek zegara siedmiokrotnie. Bardzo ważne jest aby okadzić dokładnie wszystkie otwory w konstrukcji pomieszczenia tzn. wszystkie okna i drzwi. Po zakończeniu rytuału konieczne jest wywietrzenie pomieszczenia aby ciężkiej aury Szałwii, która zebrała wiele elementów po oczyszczeniu.

Rytuał oczyszczania domu/ mieszkania

Podobnie jak w przypadku oczyszczania pomieszczenia rytuał przeznaczony dla mieszkań i domów kładzie nacisk na dokładne okadzenie Białą Szałwią okien i drzwi, przy czym muszą być zamknięte. Tutaj nie obowiązuje ilość ruchów jakie należy wykonać dla oczyszczenia. Należy to zrobić tyle razy wykonując koliste ruchy na ile uznamy to za słuszne, trzeba zaufać swojej intuicji. Kolejnym krokiem jest wykonywanie dymem z Białej Szałwii znaków krzyża na tle ścian, następne zadanie to obejście całego mieszkania i oczyszczanie mebli oraz przedmiotów użytkowych poprzez wykonywanie ruchów góra dół. Jeśli dym z Szałwii jest bardzo gęsty podczas rytuału oznacza to, że mieszkanie lub dom jest bardzo zanieczyszczony złą aurą. W takim wypadku dodatkowo trzeba pozostawić kadzidło w centralnym miejscu w domostwie i pozwolić się swobodnie wypalić. Po wykonaniu rytuału obowiązkowo trzeba wywietrzyć wszystkie pomieszczenia w domu. My jako mieszkańcy też musimy się oczyścić dlatego w tym celu trzeba poddać się kąpieli oczyszczającej, do wody trzeba dodać łyżkę soli kuchennej lub morskiej.

Rytuał oczyszczania osób

Aby oczyścić osobę konieczna jest kąpiel w wodzie z solą, następny krok to okadzenie ciała od stóp do głowy, oczyszczanie zawsze musi zaczynać się od ziemi. Następny etap to odymienie boków i zatoczenie 7 razy koła wokół oczyszczanej osoby, czakry muszą zostać odblokowane. Popioły po spaleniu Białej Szałwii można wetrzeć w skórę i odczekać kilka minut a potem należy to spłukać wodą. Po takich zabiegach aura osoby oraz czakry powinny być odblokowane i wolne od negatywnych mocy. Aby wzmocnić efekt można w małym fioletowym woreczku nosić przy sobie popiół pozostały z rytuału jako talizman chroniący od złej aury.

RYTUALY_BANER_1

Zapisz