«

»

6 PRZEDMIOTÓW PRZYNOSZĄCYCH SZCZĘŚCIE

SZARLOTA_WIOSNA_2

Wiosenne porządki na finiszu i powoli każdy zaczyna planować urlop. Zauważamy, że w domu trzeba coś naprawić, coś dokupić lub zmienić wystrój. Czasami chodzi o drobiazg, jakiś przedmiot który będzie skupiał pozytywną energię. Tutaj pomocne są amulety i talizmany. Już Starożytni Egipcjanie wierzyli w moc przedmiotów, które chronią przed śmiercią i złymi duchami. W różnych kulturach na całym globie są takie amulety i talizmany, które dla danej społeczności mają magiczną moc. Nie bez powodów nasi przodkowie odwoływali się do magicznych mocy różnych przedmiotów. Współcześnie również można zaopatrzyć się w różne amulety i talizmany, które będą nas chronić. Niektóre można kupić gotowe np. jako wisiorek a inne zrobić samodzielnie.

KONICZYNKA

Czterolistna koniczyna
Koniczyna, niepozorna roślina której przypisywane są magiczne moce zwłaszcza gdy ma 4 listki. Jest uniwersalnym symbolem siły natury, życia. Ta wiara w jej moc ma związek z kulturą Celtycką. Rozprzestrzeniła się też wśród chrześcijan gdzie wraz ze słowiańskimi wierzeniami ewoluowała w symbol niezwykłego powodzenia. Jest to też symbol liczby 4 czyli stabilizacji, harmonii w życiu, równowagi w przyrodzie. Cztery czyli kwadrat, porządek i dążenie do ładu. To także naturalne żywioły woda, wiatr, ziemia i ogień.

Horseshoes and clover with four leaf

Podkowa
Wiara w moc ochronną podkowy wierzono dlatego, że jest zrobiona z żelaza a on nie poddaje się złej mocy. Kształt symbolizuje naczynie, które należy napełnić pieniędzmi. Ogólnie jest to symbol uważany za szczęśliwy omen, chłopi często umieszczali go nad wejściem do domostwa aby ściągnąć szczęście na domowników. Według legend kto znajdzie podkowę to tak jak by wygrał na loterii, oznacza to po prostu że można liczyć na szczęśliwe zbiegi okoliczności i ciągły uśmiech od losu. Aby szczęście spłynęło w pełni na dom trzeba przybić podkowę w widocznym miejscu nad głównym wejściem 7 gwoździami.

Many of gold coins making curved path

Szczęśliwy grosik
Już w starożytności wierzono w moc monet. Zmarłym kładziono tłoczone monety na powiekach aby mieli na opłatę w podróży w zaświaty. Wiara w moc chronienia i przynoszenia szczęścia, powielania wartości nadal w nas tkwi mimo upływu wieków. Dzisiaj znaleziony grosik zachowujemy na dłużej aby przyniósł nam powodzenie w finansach.

SKARABEUSZ

Skarabeusz
W starożytnym Egipcie był to symbol ponownych narodzin, służył jako amulet chroniący życie. Współcześnie również pojawia się często jako ozdoba w krajach arabskich. Warto aby był jak najbardziej ozdobny z kości słoniowej i kolorowych kamieni, szlachetnych metali. Najlepiej sprawdza się jako broszka, ozdoba do garderoby albo figurka do postawienia w domu.

KRÓLIK

Królicza łapka
Plemiona celtyckie wierzyły w moc ochronną króliczej łapki, zwierze przecież jest zwinne, sympatyczne. W kulturach afrykańskich był to jeden z symboli chroniących przed czarną magią. Wraz z przybyciem niewolników na kontynent Amerykański szybko rozprzestrzenił się kult czarnej magii a co za tym idzie wzrosło zapotrzebowanie na amulety tego typu. Dzisiaj nie ma konieczności krzywdzić zwierząt i można kupić doskonałą imitacje, figurkę króliczej łapki. Chodzi o symbolikę, taki amulet w pełni może nas chronić przed złem.

slon

Słoń z podniesioną trąbą
Ten zwyczaj wierzenia w moc przynoszenia szczęścia przywędrował do Europy i Ameryki z Indii. Bóg Ganesa ma wizerunek człowieka z głową słonia, wierzy się, że posiada moc przynoszenia szczęścia. Samo zwierze słoń jest utożsamiany z siłą, mądrością, majestatem. W środowisku naturalnym prawie nie mają wrogów, ludzie również zapragnęli kontrolować swoje otoczenie i mieć siłę. Tak narodził się ten symbol poprzez naśladownictwo przyrody.

Warto mieć przy sobie jeden z powyżej opisanych przeze mnie przedmiotów.

Zapraszam Was Kochani także do darmowej interpretacji snów i do odwiedzenia mnie na Facebooku, gdzie codziennie dodaję nowe wpisy.

Wasza Szarlota

Zapisz