«

»

PRZESĄDY NOWOROCZNE

 

Koniec roku to czas, kiedy większość z nas szykuje sobie noworoczne postanowienia. W rzeczywistości jest to magiczny czas kiedy podświadomie chcemy sobie uporządkować sprawy. Jest wiele przesądów, które mają wpłynąć na powodzenie w kolejnym roku. Każdy chce zakończyć to co było w ubiegającym roku i mieć spokój. Nasi przodkowie ochoczo stosowali różne metody aby szczęście zagościło w domu i rodzinie.

 

Wejście w nowy rok bez zobowiązań

Ważne jest aby przywitać Nowy Rok bez długów, nie należy niczego pożyczać, trzeba zapłacić wszystkie rachunki i koniecznie musi coś zostać w portfelu. Wejście w kolejny rok bez pieniędzy źle zwiastuje. Jeśli zastosujesz się do tych wskazówek możesz liczyć na pomyślność i dostatek.

Odcięcie problemów

Jest taki przesąd aby pozbyć się wszystkich problemów i wejść w kolejny rok z czystym kontem. W tym celu wypisz na czerwonej kartce wszystkie swoje troski z całego obecnego roku a następnie spal kartkę i popioły rozsyp na 4 strony świata. Ma to symbolizować, że przepędzasz kłopoty we wszystkie strony świata, byle jak najdalej od Ciebie.

Porządki

Przed nastaniem kolejnego roku trzeba zrobić miejsce na to co nowe, na to co ma nadejść. Trzeba sprawdzić czy w kuchni nic się nie popsuło, szczerbiło a garderobie czego ostatnio nie nosimy. Kolejny krok to pozbycie się wszystkich zbędnych rzeczy. Zyskujemy wolne miejsce a symbolicznie zachowujemy gotowość na to co ma dobrego nadejść.

Banknot w bucie

Jest taki przesąd, który ma przynieść szczęście w finansach w nowym roku. Banknot o jak największym nominale umieść w prawym bucie, jest to szczególnie ważne kiedy witamy kolejny rok bawiąc się na balu sylwestrowym. Mając banknot gwarantujemy sobie stały dopływ gotówki przez cały kolejny rok. Jeśli jesteś osobą leworęczną także zastosuj się do wskazówki by banknot umieścić w prawym bucie.

Nowa bielizna

Aby przywitać zbliżający się rok tak by nie zabrakło nam szczęścia i pieniędzy trzeba założyć nową czerwoną bieliznę. Kolor czerwony wpływa pozytywnie na czakrę serca i podstawy a co za tym idzie dodaje nam sił. Zadbaj o siebie, dobrze się ubierz, jeśli wzbudzisz zainteresowanie płci przeciwnej z pewnością możesz liczyć na odnalezienie szczęścia w nowym roku.


Zegar

Jest bardzo silny przesąd aby w sylwestra nie nakręcać zegarka, trzeba to zrobić już po północy w nowym roku. Dzięki temu zapewnimy sobie pomyślność, dostatek i szczęście. Dodatkowo już po końcowym odliczaniu do końca roku , najstarsza osoba w domu powinna otworzyć drzwi lub okno . To symboliczne zaproszenie nowego roku do domostwa i życzliwych duchów.

Precz z dietą

Ostatni dzień roku nie myśl o diecie, najedz się do syta żeby zapewnić sobie w nowym roku dostatek. Gdy wybije północ pochwal się nową potrawą jakiej do tej pory nie było w Twoim domu. Po sylwestrze nie zabieraj się od razu za sprzątanie bo możesz wymieść szczęście.

Nie sprzątaj do 2 stycznia

Wszelkie porządki w domostwie lepiej odłożyć, pozwolić by nowy rok już dobrze wszedł na swoje tory a dopiero potem na bieżąco powinno się sprzątać aby nie pozbyć się przez przypadek dobrej passy. Chodzi o to aby w kolejny rok wejść z czystym kontem, musi być niezbędny czas by powodzenie zadomowiło się u nas.

Bąbelki w kieliszku

Podczas pierwszego toastu w sylwestra warto obserwować zawartość kieliszka, jeśli w szampanie są duże bąbelki i poruszają się bardzo intensywnie to znak, że czeka nas w tym roku romans lub przygoda. Jeśli jest niewiele bąbelków to wszystko będzie w harmonii, a jeśli bąbelki się łączą to możemy mieć na przemian szczęście i pecha w nadchodzącym roku.Zwiastun miłości

Jeśli jesteś kobietą to podczas sylwestrowej biesiady tuż po północy wsłuchuj się w rozmowy gości, pierwsze męskie imię jakie usłyszysz to będzie Twój wybranek. Ta sama zasada w przypadku mężczyzn, imię kobiety jakie pierwsze padnie z ust gości to Twoja wybranka.