«

»

TRANZYT MERKUREGO

SZARLOTA_PORADA

Tranzyt Merkurego– jest to przejście Merkurego przez tarczę Słońca. Zjawisko to będzie miało miejsce 9 maja 2016 roku, planetę można zobaczyć na tle Słońca. Będzie to tranzyt częściowy. Planeta przesunie się na tle tarczy naszej gwiazdy i będzie widoczna w wielu miejscach na Ziemi. Do obserwacji potrzeba specjalnego wyposażenia. Następny tranzyt będzie miał miejsce dopiero 11 listopada 2019 roku.

Tranzyt – przebieg zjawiska
Tranzyt Merkurego jest stosunkowo rzadkim zjawiskiem astronomicznym i w ciągu stulecia możemy je obserwować 11 razy. W północno-zachodniej Polsce niemal całkowity transfer będzie widoczny przez 7,5 godziny. Pierwszy kontakt to zetknięcie z tarczą Słońca około godziny 11:15, w drugiej fazie obserwacja będzie utrudniona, bo atmosfera ziemska znacznie się rozgrzeje przez co widoczność ograniczy efekt falowania powietrza. Około godziny 14:57 Merkury osiągnie połowę drogi przez tarczę Słońca. Około godziny 18:42 Merkury zetknie się z zachodnią częścią tarczy gwiazdy, będzie to zwieńczenie tranzytu.

Narzędzia do obserwacji tranzytu
Aby najlepiej zaobserwować zjawisko potrzebny jest teleskop jednak można też obserwować tranzyt Merkurego za pomocą zwykłej lornetki z powiększeniem 7-10 krotnym. Należy jedynie zakleić obiektyw folią ND-5 gdyż bezpośrednie patrzenie w światło Słońca może uszkodzić wzrok lub sprzęt optyczny. Lornetkę można tez wykorzystać w inny sposób, a mianowicie wykorzystujemy metodę projekcji. Polega to na tym, że lornetka z niezabezpieczonymi obiektywami musi być skierowana na tarczę Słońca, a w odległości od niej kartka lub biała płytka, rzutowany obraz powinien wykazać obraz tranzytu Merkurego.

Tranzyt Merkurego z punktu widzenia astrologii
W astrologii tranzyt Merkurego ma duże znaczenie, szczególnie znaki zodiaku związane z żywiołami ziemi (Byk, Panna, Koziorożec) mogą poczuć przypływ pewnych umiejętności, cech. Podczas tranzytu niektóre osoby mogą odczuwać nadpobudliwość i nadmierne zainteresowanie plotkami. Z drugiej jednak strony szczególnie wyostrzą się zmysły, co znacznie się przyda w negocjacjach. Jeśli w tym czasie ktoś szczególnie pragnie przekonać do swoich racji zagorzałego sceptyka to wtedy mu się to uda. Inne pożądane efekty podczas tranzytu to szczególne postrzeganie płci brzydkiej przez kobiety, przez te 7,5 h możecie panowie poderwać ciekawe kobiety, bo wydacie się im bardzo władczy.Niestety zjawisko to będzie trwało stosunkowo krótko, warto więc je intensywnie wykorzystać. Pamiętajcie Kochani, że tak jak Wam pisałam wcześniej  Merkury będzie w retrogradacji od 10.04 d0 03.05.2017.
Zapraszam Was także do darmowej analizy snów i polubienia mojego profilu na facebooku, gdzie codziennie dodaję nowe wpisy.
Wasza Szarlota

Zapisz