«

»

ZNACZENIE POZYCJI PODCZAS SPANIA

Witajcie Kochani!

Dzisiaj chciałabym Wam opowiedzieć o pozycjach podczas snu. Otóż na to, co śnimy wpływ ma nie tylko to, co przeżyliśmy danego dnia, nasze lęki i ukryte pragnienia, ale ważne jest także to w jakiej pozycji śpimy. Nasza ulubiona pozycja jest także odzwierciedleniem charakteru. Zwróćcie też Kochani uwagę na to, że pozycja, w której spędzamy znaczną część naszego życia może sprzyjać lub szkodzić zdrowiu.

INTERPRETACJA_SNU_BANER_1

  • Osoby śpiące na plecach mają bardzo realistyczne sny dotyczące codziennych zdarzeń. Są to zazwyczaj osoby ceniące porządek, spokój, mają wobec siebie wysokie wymagania, ale też czują się w obowiązku pomagać innym. Spanie na plecach jest pomocne podczas PSM (z ang. syndrom napięcia przedmiesiączkowego)-warto wtedy podłożyć sobie poduszki pod kolana, by odciążyć odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Spanie w tej pozycji jest też polecane przy bólu żuchwy, karku lub bioder. Chodzi o to by nie obciążać żadnej ze stron naszego ciała. Wtedy poduszkę kładziemy też pod karkiem.
  • Osoby śpiące na brzuchu często miewają sny erotyczne lub związane z tonięciem, duszeniem. W ten sposób śpi najmniejszy procent populacji. Są to osoby bardzo emocjonalne: z jednej strony uwielbiają się bawić, wieść bogate życie towarzyskie, ale z drugiej myślą zazwyczaj tylko o sobie i często nawet nieświadomie są aroganckie i agresywne. Z punktu widzenia zdrowia spanie na brzuchu jest niekorzystne. Ma zły wpływ na odcinek szyjny kręgosłupa oraz skórę twarzy, ponieważ sprzyja tworzeniu zmarszczek i zaostrza trądzik.

Na boku śpi największy procent populacji. Jest to najkorzystniejsza pozycja dla zdrowia.

  • Osoby śpiące na prawym boku mają sny relaksacyjne np. o pływaniu, lataniu Ludzie Ci wydaja się szorstcy, obojętni, ale w głębi są wrażliwi i przejmują się zdaniem innych. Spanie na boku polecane jest dla osób z bólem pleców-wtedy należy włożyć poduszkę między kolana, by kręgosłup był prawidłowo ułożony. Pozycja ta sprzyja też osobom cierpiącym na ból zatok.
  • Osoby śpiące na lewym boku najczęściej mają koszmary, zazwyczaj dotyczące ucieczki, zagrożenia życia, napaści. Osoby takie charakteryzują się tym, że z pozoru są otwarte na innych, robią dobre pierwsze wrażenie, ale tak naprawdę są nieufne, podejrzliwe i chciwe. Pozycja ta pomocna jest gdy mamy problemy z trawieniem, zwłaszcza gdy dokucza nam zgaga.

Zwróćcie uwagę w jakiej pozycji śpicie, jeśli np. meczą Was koszmary (co zdarza się częściej mężczyznom niż kobietom) warto ułożyć się do snu na prawym boku zamiast na lewym.
Wasza Szarlota

2 pings

  1. 3 RODZAJE SNU | Jasnowidz Sms

    […] Więcej o snach przeczytacie tutaj […]

  2. 7 PROSTYCH LEKCJI JAK KONTROLOWAĆ SWE SNY | Jasnowidz Sms

    […] Znaczenie pozycji podczas spania (KLIK) […]

Komentarze zostały wyłączone.